Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kursy Online

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Media społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kursy Copernicus College

Copernicus College oferuje kursy i wykłady z różnorodnych dziedzin. Można tu znaleźć zagadnienia z zakresu nauk ścisłych, humanistyki i nauk społecznych. Poza głównymi blokami kursów użytkownicy mają do dyspozycji pomoce naukowe w postaci e-podręczników i bardzo przydatne ABC – praktyczny „niezbędnik” studenta, czyli serię krótkich, kilkuminutowych nagrań wyjaśniających podstawowe zagadnienia, potrzebne, by sprawnie i pewnie poruszać się po meandrach wiedzy.

Tematyka kursów

Od 2014 roku, daty założenia Copernicus College, czyli pierwszej w Polsce platformy masowych otwartych kursów online, lista przedmiotów oferowanych na stronie cały czas się poszerza i reaguje na potrzeby rzeczywistości, w której żyjemy. Do grona „tradycyjnych” przedmiotów, takich jak: mechanika klasyczna, wprowadzenie do neurobiologii, metodologia historii czy psychologia twórczości dołączyły: psychologiczne aspekty pandemii COVID-19, polski w pigułce (kurs z podstaw języka polskiego dla osób z Ukrainy) i psychologia dizajnu.

Weryfikacja wiedzy i certyfikaty

Każdy uczący się jest świadomy, jak ważne jest, by proces nauki był procesem usystematyzowanym. Projektując platformę kursów dostępnych dla każdego, Copernicus College zadbał, by studenci mieli możliwość uporządkowania i sprawdzenia zdobytej wiedzy. Do tego służą testy na różnych etapach kursu, egzaminy zaliczeniowe i gratyfikacja w postaci certyfikatu.

Wykładowcy

Wykłady prezentują wysoki poziom akademicki, a gwarantem tego stwierdzenia są przede wszystkim wybitne postaci ze świata nauki prowadzące zajęcia właśnie w Copernicus College. Należą do nich choćby: Patricia Churchland, Rubin Dunbar, Michał Heller, Łukasz Lamża, Joseph LeDoux czy Edward Nęcka.

Dostęp do kursów

Wszystkie treści zamieszczone na stronie są bezpłatne, a jedynym warunkiem korzystania z kursów, jest zapisanie się na wybrany przedmiot/y drogą online.

 

Czym z perspektywy nauki może być dusza? Czy piękno da się zdefiniować w sposób ścisły? Jak wyglądał początek wszechświata? Jak nasz umysł przetwarza pojęcia? W jaki sposób to, co fizyczne wpływa na to, co mentalne? Czym właściwie jest czas? To tylko garstka pytań, których niezliczoną ilość kryją kursy i wykłady oferowane na platformie Copernicus College. Co ważniejsze, nie tylko zadają pytania, ale w sposób odważny i wnikliwy udzielają na nie odpowiedzi. Stymulując do zgłębiania wiedzy, oferują narzędzia do samodzielnych dalszych poszukiwań.

---
Copernicus College jest projektem finansowanym przez Fundację Centrum Kopernika oraz Uniwersytet Jagielloński i działa pod patronatem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych.