O Centrum Kopernika

Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych jest pozawydziałową jednostką Uniwersytetu Jagiellońskiego
Centrum prowadzi zaawansowane badania interdyscyplinarne na styku nauk ścisłych, humanistycznych i społecznych, takich jak fizyka, kosmologia, filozofia, historia nauki, matematyka i kognitywistyka.

Do zadań Centrum Kopernika należą również upowszechnianie nauki i edukacja. Centrum organizuje liczne wykłady dla szerokiej publiczności, debaty, prowadzi popularnonaukowy kanał YouTube.com/CopernicusCenter i serwis www.wielkiepytania.pl, a także jest współorganizatorem naukowo-kulturowego Copernicus Festival. Centrum powołało do życia i rozwija również Copernicus College, pierwszy polski portal MOOC. Pod auspicjami Centrum działa wydawnictwo Copernicus Center Press.

Dyrektorem Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych jest prof. dr hab. Bartosz Brożek.

W skład Rady Centrum Kopernika wchodzą:

• prof. dr hab. Michał Heller
  • prof. dr hab. Stanisław Kistryn